Bahçelievler Diş Kliniği - Dt. Seval Bayraklı

Protez Diş Fiyatları 2024

Protez Diş Fiyatları 2024 yazısı: Diş Protezi, eksik veya çürük dişlerin yerine konulabilen yapay dişlerdir. Genellikle estetik olarak daha güzel bir görünüm sağlamak veya diş fonksiyonlarını optimum seviyede kullanabilmek için protez dişlere ihtiyaç duyulur. Bu dişler, hastanın ağız yapısına ve dişlerinin durumuna göre özel olarak tasarlanır ve üretilir.

Bu blog yazısında protez diş nedir, protez diş fiyatları nelerden etkilenir, protez diş malzemeleri nelerdir ve gelecekte protez diş fiyatlarının nasıl şekillenebileceği konularını ele alacağız.

Diş Protezi Nedir?

Diş protezi, kaybedilen dişlerin yerine kullanılan bir aparat olarak tanımlanabilir. Genellikle akrilik taban ve porselen üst kısımdan oluşan diş protezleri, hastaların diş kaybı problemini ortadan kaldırarak sağlıklı bir şekilde beslenmeye devam etmelerini sağlar. Diş protezi, kaybedilen bir ya da birkaç diş yerine kullanılabileceği gibi tüm dişlerin yerine de kullanılabilir. Ağızda ne kadar diş eksiği olduğuna göre tam ve kısmi protezler kullanılabildiği gibi dental implantlar da bu amaçla kullanılabilir.

Hangi durumlarda diş protezine ihtiyaç duyulur?

Diş protezleri, diş kaybı problemini ortadan kaldırmak ve hastaların sağlıklı bir şekilde beslenmeye devam etmelerini sağlamak için kullanılır. Diş kaybı, çeşitli nedenlerle meydana gelebilir. Bunlar arasında çürük, diş eti hastalıkları, travma, genetik faktörler ve yaşlanma yer alır.

Diş protezleri, kaybedilen bir ya da birkaç diş yerine kullanılabileceği gibi tüm dişlerin yerine de kullanılabilir. Ağızda ne kadar diş eksiği olduğuna göre tam ve kısmi protezler kullanılabildiği gibi dental implantlar da bu amaçla kullanılabilir 1.

Diş Protezi
Diş Protezi

Protez Diş Fiyatları 2024

Protez diş fiyatları, hastanın ihtiyacına göre değişkenlik gösterebilir. Diğer yandan, protez dişlerin tamamen kişiselleştirilmiş olması ve uzun ömürlü olmaları da fiyatları etkileyen faktörler arasındadır.

Protez Diş ÇeşidiYaklaşık Fiyat
Tam Protez (Akrilik – Tek Çene):14.845,00 TL
Bölümlü Protez (Akrilik – Tek Çene)14.390,00 TL
Tam Protez (Döküm Metal ile Güçlendirilmiş – Tek Çene)19.190,00 TL
Bölümlü Protez (Döküm Metal ile Güçlendirilmiş – Tek Çene)18.910,00 TL
Hassas Tutuculu Protez Diş Fiyatları(Tek Çene)20.080,00 TL
İmplant Destekli Hareketli Protezler18.440,00 TL
Geçici Protez (Akrilik – Tek Çene)11.975,00 TL
Diş İlavesi (Tek Diş):2.180,00 TL
Tamir2.420,00 TL

Bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Protez Diş Nedir?

Protez diş, eksik dişleri tamamlamak, çiğneme ve konuşma fonksiyonlarını düzeltemek amacıyla yapılan yapay dişlerdir.

Protez Diş Fiyatları Neye Bağlı?

Protez diş fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesine, dişin durumuna, diş hekiminin tecrübesine ve uygulamanın yapılacağı kliniğin konumuna göre değişiklik gösterebilir.

Protez Diş Malzemeleri Nelerdir?

Protez dişler genellikle akrilik ve porselen malzemelerden yapılmaktadır. Ayrıca, titanyum implantlar da kullanılarak protez dişlerin sabitlenmesi sağlanabilmektedir.

Nasıl protez diş kullanılmalı?

Protez dişler, diş hekiminin önerdiği şekilde temizlenmeli ve bakımı yapılmalıdır. Ayrıca, protez dişin uyumunu kontrol etmek ve düzenli olarak diş hekimine kontrol olmak önemlidir.

Protez dişler ne kadar dayanıklıdır?

Protez dişlerin dayanıklılığı, kullanılan malzeme ve bakımına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Uygun bakım ve düzenli kontrollerle protez dişlerin ömrü uzatılabilir.

https://www.tdb.org.tr/icerik_goster.php?Id=4436
https://www.tdb.org.tr/tdb/v2/ekler/2024_Yili_Rehber_Tarife_Kitapcigi.pdf

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

milaesthetic
milaesthetic
Bahçelievlerdeki Seval Bayraklı diş kliniğine genel muayene ve diş taşı temizliği için gittim Seval Hanımdan çok memnun kaldım her şey için tekrar teşekkür ederim...👍🤲gönül rahatlığıyla muayene olabilirsiniz..
Ahmet Çağatay Günaydın
Ahmet Çağatay Günaydın
Bakırköy, Bahçelievler çevresinde diş kliniği ararken Dt. Seval Hoca'yı buldum. Klinik çok temizdi, Seval hanım çok nazik ve güler yüzlü idi. Her şey için teşekkür ederim.
İnci Erdal
İnci Erdal
Öncelikle Seval Hanım'a nezaketi bilgisi ve emekleri için çok teşekkür ederiz. Panik atak hastası olan ve çocukluk travması olan annemin bile diş korkusunu yenmesine yardımcı oldu. Seval Hanım diş hekimliğinin ötesinde sahip olduğu üstün nezaket ve rahatlatıcı nazik üslubuyla annemin işlemlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştirdi. Sonrasında babam içinde randevu oluşturduk. Kendisi artık aile hekimimiz oldu. Buradan kendisine çok teşekkürlerimi iletip, sizlere de şiddetle tavsiye ediyorum.
Yalçın Özarslan
Yalçın Özarslan
Diş ağrım üzerine İnternetten araştırıp gittim temiz kaliteli bir klinik kesinlikle tavsiye edebilirim. Seval hocanın ve çalışanların ilgi alakası güzeldi.
Havva Hazan Tanrıverdi
Havva Hazan Tanrıverdi
Şeval hanım ve ekip arkadaşlarına , yaptıkları tedaviden ve gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim. Çok memnun kaldım 🙏🏽
yakup batuhan doğan
yakup batuhan doğan
Seval hocama tedavi ve beyazlatma için gittim kendisi son derece güzel ilgilendi işinde uzman bir hekim ayrıca yardımcısı olan Esma hanımda son derece bilgili ve güleryüzlüydü. Hepinize teşekkür ediyorum.
Kristin Korta-Haupt
Kristin Korta-Haupt
I am from the UK and and spontaneously decided to get my teeth cleaned, whitened and some filling. I highly recommend this dentist, she's such a lovely lady with fair prices. She is very attentive thorough and gentle. This has been one of my best experiences at a dentist. Thank you for a great service 😊
Savaş GÖRÜR
Savaş GÖRÜR
Diş ağrısı üzerine internette en yakın kliniğe bakarak gittim. Klinik çok temiz güzeldi. Hemen tedaviye başladılar. Seval hoca çok ilgili eli hafif ve güler yüzlü karşıladı. Bütün diş sorunlarımı çözdü . İlgisine temizliğine ve güleryüze doktordan çalışana sonsuz teşekkürler.
bu partide yalnızsın
bu partide yalnızsın
İlgili ve güvenilir bi yer çok memnunum
nisa tanrıverdi
nisa tanrıverdi
Tedavilerimden çok memnun kaldım baya ilgililerdi,seval hanım ve ekibine teşekkür ederim
İletişim
Whatsapp