Dt. Seval Bayraklı: Bakırköy – Bahçelievler Diş Kliniği

Estetik diş hekimliğinin öncelikli hedefi olan gülüş tasarımı, kişinin yüzüne uyumlu hastanın kendini daha mutlu ve güvenli hissedeceği şekilde diş ve diş etine yönelik işlemleri kapsamaktadır. Hastanın yüz şekli ve gereksinimleri göz önüne alınarak yapılan bu uygulamalarda multidisipliner bir yaklaşım benimsenir.

Gülüş tasarımı hangi uygulamaları İçerir?

Kişiye özel olarak yapılan gülüş tasarımında öncelikli hedef çürük dişlerin ve diş eti hastalıklarının tedavi edilmesidir. Daha sonraki adımlarda ihtiyaca göre diş temizleme, diş beyazlatma, diş eksikliklerine yönelik protez ve implant uygulamaları, porselen kaplamalar, zirkonyum kaplamalar ve ortodontik tedaviler yapılmaktadır.

Gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Gülüş estetiği pek çok tedavi aşamasını içeren bir işlemdir. Uygulamanın ilk adımında diş hekimi tarafından hastaların beklentisi net bir biçimde öğrenilir. Hangi tedavinin uygulanacağına karar verilir. Hastanın mevcut ağız yapısının ve diş diziliminin dijital ortama aktarılması için fotoğraf ve video çekimi yapılır. Daha sonrasında dijital tasarım bir modele dönüştürülür ve test için bir randevu organize edilir.

Mock up olarak adlandırılan silikon bir kalıp, hastanın ağız içerisinde yerleştirilir. İyi bir gülüş tasarımı için ortalama 2 seanslık bir randevu programı oluşturulur. Oluşturulan tasarımın hastanın diş yapısına uygun olması durumunda uygulama 3 seansta tamamlanır.

Gülüş tasarımı nasıl planlanır?

Gülüş tasarımı öncesinde hastanın ihtiyaçlarının doğru biçimde belirlenmesi oldukça önemlidir. Hastanın ağız yapısı göz önüne alınarak elde edilen ölçüler ve modelleme yöntemleriyle bir plan hazırlanmaktadır.

Gülüş tasarımının avantajları nelerdir?    Dt. Seval Bayraklı: Bakırköy – Bahçelievler Diş Kliniği
    Oylamak için tıklayın
    [Toplam: 1 Ortalama: 5]
    İletişim
    Whatsapp