Dt. Seval Bayraklı: Bakırköy – Bahçelievler Diş Kliniği

Porselen lamine diş kaplama ya da diğer adıyla yaprak kaplamalar, sağlıklı dişlerde minimal aşındırma yöntemiyle uygulanan ve özel yapıştırıcılarla diş yüzeyine tutturulan güçlendirilmiş porselen yapılardır. Bu uygulama dişlerin ön yüzeylerinin sadece 0.5 mm – 1 mm kalınlığında aşındırılmasıyla gerçekleştirilir. Ayrıca dişte herhangi bir kesim işlemi de yapılmaz. Lamine diş uygulamasının temel prensibi dişin en az düzeyde aşınmasıdır.

Lamine dişler genelde estetik diş hekimliği kapsamında tercih edilen bir gülüş tasarımı işlemidir. Renkleri doğal diş rengine yakın olup renk tonları kişisel tercihlere göre ayarlanabilir. Ayrıca boyutları ve uzunlukları da bireysel olarak kişiye özel hale getirilebilir. Lamine diş tedavisi için başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için doğru hasta seçiminin yapılması önemlidir. 

Bu yöntem hem fonksiyonel hem de estetik amaçlarla kullanılabilir. Dişlerin minimal zarar görmesiyle kişinin gülüşünü iyileştirme potansiyeli sunar.

Yaprak Lamine

Porselen Lamine Kimlere Yapılır?

Estetik diş hekimliği tedavileri gülüş estetiğini düzeltmek isteyen bireyler için bir çözüm sunar. Bu kapsamda porselen lamine diş kaplama tedavisi gülüşteki estetik bozuklukları hızlı ve etkili bir şekilde düzelten bir seçenektir. Porselen lamineler genellikle çene gelişimi tamamlanan ve daha estetik bir gülüş elde etmek isteyen kişilere uygulanır. 

Porselen lamine diş kaplama tedavisi genel anlamda için uygun adaylar aşağıda olduğu gibi sıralanabilir:

 • Diş rengini beyazlatma tedavisi ile istenilen sonuca ulaşamayan ve kalıcı bir renk düzeltmesi arzu eden bireyler
 • Çarpık ve eğri dişlere sahip olan ve bu yapısal bozukluğu nedeniyle estetik bir gülüş elde etmek isteyen kişiler
 • Eski dolguları renk değiştiren bireyler
 • Kalıtsal diş yapı bozukluklarına sahip olan kişiler
 • Dişler arasında boşluk bulunan bireyler
 • Gülüş estetiği açısından daha düzgün ve güzel bir görünüm elde etmek isteyenler

Diş ve diş eti sağlığı konusunda sorun yaşamayan bireyler de  porselen lamine kaplama için uygun adaylar olarak değerlendirilir. Genel anlamda doktorunuz uygun bulmuşsa uygulama da sorunsuz şekilde yapılabilmektedir.

Porselen Lamine Nasıl Yapılır?

Porselen lamina diş uygulaması süreci hasta ve diş hekimi arasında güçlü bir iş birliğine dayanır. İlk seansta hastanın ağız içi ölçüleri titizlikle alınır. Kaplamaların uygunluğunu belirlemek amacıyla dişler incelenir. Bunun dışında röntgen çekilebilir ve ağız ile dişlere dair detaylı bilgiler toplanır. Modeller oluşturularak hastanın lamine kaplama sonrasında nasıl bir gülüşe sahip olacağı konusunda fikir sahibi olması sağlanır.

Hazırlık Aşaması

Dişlerin lamine kaplamalara hazırlanması sırasında diş yüzeyinden minimal miktarda doku aşındırılır. İşlem sırasında diş minesi aşındırılacağı için anestezi gerçekleştirilebilmektedir. Operasyonda minimum aşındırma ile hastanın konforunu korumak amaçlanmaktadır.

Lamine Kaplama Renginin Seçilmesi ve Ölçü Alınması

Lamine porselen uygulamasının kritik aşamalarından biri ölçü alınmasıdır. Ölçüler son derece hassas tekniklerle alınır. Alınan ölçülere dayanarak, kişiye özel porselen kaplamaların üretilmesi için gerekli veriler elde edilir.

Yaprak porselen lamine kaplama yapılacak dişlerin yanındaki dişlerin renkleri de değerlendirilmektedir. Hastanın beklentileri de göz önüne alınarak uygun porselen rengi belirlenir. Bu süreçte diş hekimleri gülüşü iyileştirmek ve hastanın memnuniyetini artırmak için inisiyatif kullanabilir.

Geçici Lamine Takılması

Bu süreçte genel anlamda kalıcı porselenler yapıştırılana dek hassasiyetin önüne geçebilmek için geçici kaplamalar uygulanmaktadır. Bunlar yapıştırılana dek gerekecek zamanda konfor artıran geçici lamineler diş yüzeyi çok az aşındırılmışsa gerekli olmayabilir.

Lamine Porselenlerin Yapıştırılması

Son işlemlere gelindiği zaman önceden alınan ölçüler kapsamında hastaya göre üretilen porselen lamine kaplamalar prova yapılmakta, sonrasında ise yapıştırılmaktadır. Dişin yüzey bölümlerinin fosforik asitle yapıştırılması ardında, tamamen tutunmasına yardımcı olunmaktadır.

Lamine kaplamaya  özel siman gerçekleştirilmekte, ardında da dişlerin üzerine konumlandırılmaktadır. Şayet düzgün biçimde yerleştirilmiş, simanda yer alan kimyasalları aktifleştirmek amacıyla üzerine özel bir ışık huzmesi göndermektedir. Böylece hızlı bir şekilde sertleşmesine yardımcı olmaktadır. Son işlemler ise fazla simanı almayı, ısırma durumlarının kontrol edilmesini buna göre kişiye göre ayarlamaları kapsamaktadır.

Genel anlamda yaprak porselen nasıl yapılır böylece tamamlanır. Sonrasında diş hekiminiz diş etlerini ve kaplamayı kontrol amacıyla birkaç hafta sonra tekrar kontrole gidilmesini isteyebilir.

Endodonti, ortodonti, periodontoloji ve cerrahi aşamalarda simanların özel kullanımları mevcuttur. Lamine porselenlerin uygulanması esnasında gerçekleştirilen tüm bu işlemler dikkatli biçimde gerçekleştirilmektedir.

Porselen Lamine Tedavi Süresi Nasıl?

Porselen lamine diş kaplama süresi yaklaşık bir hafta gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Söz konusu zaman kalıcı lamine dişlerin hazırlanması için şarttır. Seans sayısı incelendiği zaman 2-3 seansta başarılı şekilde tamamlanabilmektedir. 

Şayet kişinin tedavi edilmesi gereken diş ve diş eti hastalıkları mevcutsa öncelikle bunlara yönelik işlemler gerekebilmektedir. Bu durumda toplam tedavi süresi, probleme göre değişiklik gösterebilmektedir.

Porselen Lamine Ömrü Ne Kadar?

Yaprak porselen uygulaması estetik bir diş görünümünü koruyarak doğal diş fonksiyonlarını sağlama konusunda ideal bir yöntemdir. 

Ancak tedavinin ömrü net bir süre belirlemek zordur. Ömrü, kullanıma, bakıma ve çevresel etkenlere bağlı olarak değişebilir. Yaprak porselenin uzun ömürlü olması için basit koruma tedbirlerine dikkat edilmelidir. Tedavi sırasında ve sonrasında dişlere darbe gelmesinden kaçınılmalıdır. 

Çünkü bu durum yaprak porselenin zarar görmesine neden olabilir. Ayrıca doğal diş bakımında olduğu gibi yaprak porselen uygulanan dişlerin düzenli olarak kontrol edilmesi ve 6 ayda bir diş hekimine gitmesi önemlidir.

Yaprak porselen tedavisi uygulanan dişlerin doğal yapısının bozulmamasına özen gösterilmelidir. Çürüme veya hasar durumunda yaprak porselenin değiştirilmesi gerekebilir. Bu nedenle düzenli diş bakımı ve kontroller, uygulamanın durumunu izlemek için önemlidir.

İyi korunduğu takdirde yaprak porselen ömrü 15 seneye kadar çıkabilir. Ancak her bireyin durumu farklıdır; bu nedenle tedavinin başarısı ve ömrü kişisel faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Porselen Lamine Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Porselen lamine kullanımında uzun ömür ve etkili koruma sağlamak adına yaprak porselen kullanırken dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Bu tedbirler, hem yaprak porselenlerin sağlıklı kalmasını hem de genel ağız ve diş sağlığının korunmasını destekler. Genel anlamda şu gibi noktalara dikkat etmelidir:

 • Yaprak porselen uygulaması yapılan dişlerle sert kabuklu yiyecekleri kırmamak adına dikkatli olunmalıdır.
 • Diş sıkma alışkanlığına sahip olan hastalar, gece plağı kullanarak dişlerini koruyabilir.
 • Yumuşak ve elastik yapılı gıdaları ısırarak veya dilimleyerek tüketmek, yaprak porselen dişlerin zarar görmesini önleyebilir.
 • Porselen lamine dişler düzenli olarak diş fırçası ve diş ipi kullanılarak temizlenmelidir. Bu dişlerin sağlıklı kalmasına ve çürük oluşumunun önlenmesine yardımcı olur.
 • 6 ay-1 yıl aralıklarla yapılan düzenli diş hekimi kontrolleri, olası sorunların erken tespit edilmesine ve tedaviye hızlı bir şekilde geçilmesine yardımcı olur.
 • Kalem, toka, iğne gibi nesneleri ısırmak gibi parafonksiyonel alışkanlıklardan uzak durmak, yaprak porselenin dayanıklılığını artırabilir.

Bu tedbirlerin alınması, lamine kullanımının uzun ömürlü olmasını sağlayarak hastanın estetik ve fonksiyonel memnuniyetini artırabilir.

Porselen Lamine

Porselen Laminenin Diğer Türlere Göre Avantajları Neler?

Porselen lamine uygulamalarında diğer restorasyon yöntemlerine kıyasla çok daha az diş kesimi yapılır. Hatta bazı durumlarda hiç diş kesimi gerekmeden lamina porselen uygulanabilir. Bu doğal dişin daha fazla korunmasını sağlar. 

İşlemler günümüzde en estetik ve doğal görünümü sağlayan materyallerden biridir. Az diş kesimi yapıldığı için uygulandığı doğal dişin ışık geçirgenliğini yansıtarak doğal bir görünüm elde edilmesini sağlar. İyi bir porselen lamina restorasyonu, dışarıdan bakıldığında doğal dişle ayırt edilemez.

Ayrıca lamine porselenler ışığı doğal dişler gibi geçirir. Bu da estetik açıdan daha çekici bir görünüm sunar. Dişlerde doğal bir ışık geçirgenliği elde edilerek, estetik beklentilere uygun sonuçlar elde edilir. Diğer restorasyon yöntemlerine kıyasla lamina porselen uygulamaları daha hızlı tamamlanabilir. 

Minimal diş kesimi ve dişin hemen şekillendirilmesiyle, hastalar kısa sürede estetik ve doğal görünümlü dişlere kavuşabilir. Bu avantajlar lamina porselenin giderek daha popüler hale gelmesine ve estetik diş tedavilerinde tercih edilen bir seçenek olmasına katkıda bulunmaktadır.

Porselen Lamine Ne Kadar Dayanıklı

Porselen lamineler dayanıklı mı hastalar tarafından uygulama öncesinde sorulabilmektedir. Bunlar  dişlere uygulandıktan sonra son derece sağlam bir yapıya sahiptir. Yiyecekleri çiğnerken ya da ısırırken uygulanan normal kuvvetler, lamineleri yerinden çıkarmaz. Ancak doğal dişleri kırabilecek aşırı kuvvet veya sert gıdalar, laminelerin de zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle aşırı sert veya yapışkan gıdalardan kaçınılması ve dişlerin korunması önerilir.

Porselen lamineler özel bir bakım da gerektirmez. Doğal diş bakımı için uygulanan temel hijyen rutinleri, porselen lamineler için de geçerlidir. Düzenli diş fırçalama ve diş ipi kullanımı, laminelerin uzun ömürlü olmasına katkı sağlar.

Ağız hijyenine dikkat edildiği sürece, porselen lamineler uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir. Bu lamineler estetik ve doğal görünümleriyle gülüşünüze özgüven ve güzellik katarken, sağlamlıklarıyla da fonksiyonel bir çözüm sunar.

Porselen Lamine Bakımı Nasıl Olur?

Porselen lamine bakımı doğal dişlere benzer bir yaklaşım gerektirir. Sağlıklı bir ağız ve uzun ömürlü bir laminenin korunması için şu bakım yöntemlerine dikkat edilmelidir:

 • Lamine dişler düzenli diş fırçalama ve diş ipi kullanımı ile temizlenmelidir. Nazik hareketlerle özel diş fırçaları veya elektrikli diş fırçaları kullanılarak diş yüzeyleri özenle temizlenmelidir.
 • Diş hekiminize düzenli kontroller için 6 aylık periyotlarla gitmek önemlidir.
 • Eğer tırnak yeme alışkanlığınız varsa bu alışkanlığa son vermek, porselen laminelerin korunması açısından önemlidir.
 • Diş sıkma veya gıcırdatma sorunları varsa durumu kontrol altına almak için diş hekiminizin önerdiği gece plağını kullanmalıdır.
 • Diş fırçalamaya ek olarak diş ipi ve ağız gargarası kullanımı ağız hijyenini destekler ve lamine dişlerin temizliğini artırır.
 • Özellikle ön dişlerde lamine dişlerle sert gıdaları koparmaya veya kırmaya çalışmamak önemlidir. 

Yukarıdaki porselen lamine diş bakımı kriterlerine uyulduğunda, porselen lamineler uzun ömürlü ve estetik bir çözüm olarak kullanılabilir.

Porselen Lamine Neden Kırılır?

Yaprak porselenler özel olarak laboratuvar ortamında üretilen ve genelde sağlam bir yapıya sahip olan kaplama türüdür. Ne var ki bazı durumlarda kırılmalar meydana gelebilmektedir. Söz konusu kırılma durumları genellikle iki temel nedenle ilişkilendirilebilir. 

Porselen lamineler kontrolsüz ve yoğun bir darbenin etkisi altında kırılabilir. Bu durum sert bir darbe, sert kabuklu yiyeceklerin ya da meyve çekirdeklerinin kontrolsüz bir şekilde ısırılmasının ardından oluşabilir. Ayrıca,

 • Yapıştırma malzemesinin bozulması
 • Protezin taşıyıcı yapısının kırılması
 • Dış yapıdaki çatlaklar
 • Kapanış problemleri

Gibi biyomekanik nedenler porselen laminelerin kırılmasına katkıda bulunabilir. Protez altında oluşan çürükler, kök ve kanal sistemi sorunları, diş eti çekilmesi ve kemik kaybı gibi biyolojik sebepler de porselen laminelerin dayanıklılığını etkileyebilir.

Bu nedenlerle porselen laminelerin dayanıklılığını artırmak için kontrollü kuvvet uygulamaktan kaçınılmalı, diş sıkma gibi alışkanlıklardan kaçınılmalı ve düzenli diş bakımına özen gösterilmelidir. Ayrıca olası biyomekanik sorunlar için düzenli diş hekimi kontrolleri yapılmalıdır.

Porselen Lamine Uygulaması Ardından Yemek Yenir Mi?

Kaplama ardından yemek yenip yenmeyeceği hastaların en çok merak ettiği konulardan biridir. Porselen lamine diş yüksek teknoloji kullanılarak dişlere mükemmel bir uyum sağlayacak şekilde yerleştirilir. 

İyi bir uyum ve hatasız bir yapıştırma işlemi sonucunda laminanın dişten çıkması neredeyse imkansızdır. Doğru bir şekilde yerleştirilen bir lamina, dokunulduğunda ve ısırıldığında doğal diş hissini verir. 

Bu nedenle porselen lamineler sayesinde normal bir şekilde yemek yenmesi mümkündür. Ne var ki özen gösterilmesi şart olan önemli bir nokta mevcuttur. Sert gıda veya cisimleri koparma hareketlerinden kaçınılmalıdır. Dişinize zarar verebilecek travmatik bir etki laminayı kırabilir.

Porselen Lamine Uygulaması Öncesinde Sonuçlar Görülür Mü?

Laminaların hazırlık aşamasında dişlere dokunulmadan önce, gecici materyallerle (wax-up) ağızdaki bitmiş hallerini önceden göstermek mümkündür. Bu gecici materyaller, uygulanacak porselen laminelerin birer kopyası niteliğindedir. 

Bu aşamada hastanın yüzüne uygun diş şekli, formu ve rengi belirlenir ve istenilen değişiklikler yapılır. Yani diş hekiminiz, dişlerinize herhangi bir müdahalede bulunmadan önce dişlerinizde yapılacak değişiklikleri size görsel olarak sunabilir. Bu sayede porselen lamine uygulamasından önce, planlanan estetik ve şekil değişikliklerin nasıl görüneceğini önceden gözlemleme imkanı bulunur.

Porselen Lamine

Porselen Lamine Hangi Avantajlara Sahip?

Porselen lamine uygulamaları yüksek estetik görünüm sunar. Kişilere özel olmasıyla doğal diş yapılarına benzer bir görüntü sağlar. Ancak sadece bununla sınırlı değildir. Bunlar son derece dayanıklı ve mukavemeti yüksek malzemelerden yapılmıştır. Ayrıca doğru bir şekilde yapılırsa şu gibi yönleri de mevcuttur:

 • Uygulama aşamasında dişlerde yapılan hazırlıklar minimaldir. Bu nedenle estetik diş hekimliği alanında tercih edilen bir tedavi şeklidir.
 • Gülüş tasarımı uygulamalarının yanı sıra ayrık dişlerin düzeltilmesi ve diş çarpıklığı sorunlarının tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilir.
 • Yaprak porselenler çay ve kahve gibi renklendirici içeceklerden kaynaklanan renklenmelere minimum düzeyde duyarlıdır.
 • Orijinal dişlerin korunması hastanın uygulamaya hızlı bir şekilde alışmasını sağlar.

Porselen lamine uygulamaları estetik ve fonksiyonel avantajlarıyla birçok hasta için ideal bir diş tedavi seçeneği sunar.

Lamine Dişler Kaç Günde Uygulanır?

Lamina diş uygulamaları kaç günde tamamlanır? Bunun yanıtı kullanılan üretim tekniğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Geleneksel yöntemle üretilen lamina dişler, birkaç gün içinde hastaya uygulanabilir. Bu süre genellikle 2-3 gündür.

Yaprak porselen CAD-CAM tekniğiyle üretildiğinde ise lamina üretimi 1 günde tamamlanabilir. Bu teknik daha hızlı bir üretim süreci sağlar ve laminanın aynı gün hastaya uygulanmasına imkan tanır.

Geleneksel yöntemde lityum disilikattan hazırlanmış ingotlar fırın ve presleme tekniğiyle lamina haline getirilir. Bu yöntem daha çok el işçiliği ve renk, görünüm özellikleri açısından daha canlı ve derin sonuçlar elde edilebilir.

CAD-CAM sisteminde ise el işçiliği daha azdır. Laminalar genellikle lityum disilikat blokların özel makinelerde kazınmasıyla şekillendirilir. Bu tekni  daha hızlı üretim sağlar; ancak ilk başlarda tek katmanlı bloklardan üretilen laminaların cansız bir görünüme neden olabileceği düşünülmüştür. Ancak günümüzde, çok katmanlı ve ışık geçirme özelliği yüksek lityum disilikat CAD-CAM blokları üretilerek bu sorun giderilmiştir.

Lamine Diş Fiyatları Ne Kadar?

Lamine dişler belirttiğimiz gibi hastalara göre özel bir şekilde imal edilmektedir. Bu bakımdan kişiden kişiye göre porselen lamine diş fiyatları da değişmektedir. Ancak profesyonel bir şekilde yapılırsa bunlar verimli şekilde uzun süre kullanılabilir.

Bakırköy Porselen Lamine

Bakırköy porselen lamine kliniğimiz, porselen lamine tedavilerinde uzmanlaşmış bir merkezdir. Bakırköy’deki merkezimiz, son teknoloji diş hekimliği ekipmanları ve deneyimli uzmanlarıyla, hastalarına sadece estetik bir çözüm sunmakla kalmamakta, aynı zamanda diş sağlığını da gözetmektedir.

Bahçelievler Porselen Lamine

Bahçelievler porselen lamine kliniğimiz, porselen lamine tedavilerinde yüksek kalite standartlarına odaklanmaktadır. Merkezimiz, modern diş hekimliği uygulamaları ve hastaların ihtiyaçlarını anlamaya yönelik birebir yaklaşımları ile bilinmektedir. Porselen lamine uygulamalarımız, hastalarımıza doğal görünümlü ve sağlıklı gülüşler kazandırmaktadır.

Porselen lamine, ince porselen tabakalardan oluşan estetik bir diş kaplama yöntemidir. Renk uyumsuzluğu, diş şekli bozuklukları veya çatlaklar gibi durumlarda tercih edilir. Doğal dişe benzer bir görünüm sunar.2

Porselen lamine uygulaması genellikle iki aşamalıdır. İlk aşamada diş hekimi, dişin ön yüzeyinden minimal bir miktar çıkarım yapar ve ölçü alır. Ardından, laboratuvarda özel olarak hazırlanan porselen lamineler dişe yapıştırılır.

Porselen lamineler, doğal dişler gibi düzenli diş bakımı gerektirir. Günlük diş fırçalama, diş ipi kullanımı ve düzenli diş kontrol randevuları, laminelerin uzun ömürlü ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, diş hekiminizin önerdiği diş bakım ürünlerini kullanmak önemlidir.  İletişim Bilgileri PDF

  Dt. Seval Bayraklı: Bakırköy – Bahçelievler Diş Kliniği olarak bize ulaşabileceğiniz kanallara dair hazırladığımız PDF!

  dis-klinigi-blogu-soru-cevaplari
  milaesthetic
  milaesthetic
  Bahçelievlerdeki Seval Bayraklı diş kliniğine genel muayene ve diş taşı temizliği için gittim Seval Hanımdan çok memnun kaldım her şey için tekrar teşekkür ederim...👍🤲gönül rahatlığıyla muayene olabilirsiniz..
  Ahmet Çağatay Günaydın
  Ahmet Çağatay Günaydın
  Bakırköy, Bahçelievler çevresinde diş kliniği ararken Dt. Seval Hoca'yı buldum. Klinik çok temizdi, Seval hanım çok nazik ve güler yüzlü idi. Her şey için teşekkür ederim.
  İnci Erdal
  İnci Erdal
  Öncelikle Seval Hanım'a nezaketi bilgisi ve emekleri için çok teşekkür ederiz. Panik atak hastası olan ve çocukluk travması olan annemin bile diş korkusunu yenmesine yardımcı oldu. Seval Hanım diş hekimliğinin ötesinde sahip olduğu üstün nezaket ve rahatlatıcı nazik üslubuyla annemin işlemlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştirdi. Sonrasında babam içinde randevu oluşturduk. Kendisi artık aile hekimimiz oldu. Buradan kendisine çok teşekkürlerimi iletip, sizlere de şiddetle tavsiye ediyorum.
  Yalçın Özarslan
  Yalçın Özarslan
  Diş ağrım üzerine İnternetten araştırıp gittim temiz kaliteli bir klinik kesinlikle tavsiye edebilirim. Seval hocanın ve çalışanların ilgi alakası güzeldi.
  Havva Hazan Tanrıverdi
  Havva Hazan Tanrıverdi
  Şeval hanım ve ekip arkadaşlarına , yaptıkları tedaviden ve gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim. Çok memnun kaldım 🙏🏽
  yakup batuhan doğan
  yakup batuhan doğan
  Seval hocama tedavi ve beyazlatma için gittim kendisi son derece güzel ilgilendi işinde uzman bir hekim ayrıca yardımcısı olan Esma hanımda son derece bilgili ve güleryüzlüydü. Hepinize teşekkür ediyorum.
  Kristin Korta-Haupt
  Kristin Korta-Haupt
  I am from the UK and and spontaneously decided to get my teeth cleaned, whitened and some filling. I highly recommend this dentist, she's such a lovely lady with fair prices. She is very attentive thorough and gentle. This has been one of my best experiences at a dentist. Thank you for a great service 😊
  Savaş GÖRÜR
  Savaş GÖRÜR
  Diş ağrısı üzerine internette en yakın kliniğe bakarak gittim. Klinik çok temiz güzeldi. Hemen tedaviye başladılar. Seval hoca çok ilgili eli hafif ve güler yüzlü karşıladı. Bütün diş sorunlarımı çözdü . İlgisine temizliğine ve güleryüze doktordan çalışana sonsuz teşekkürler.
  bu partide yalnızsın
  bu partide yalnızsın
  İlgili ve güvenilir bi yer çok memnunum
  nisa tanrıverdi
  nisa tanrıverdi
  Tedavilerimden çok memnun kaldım baya ilgililerdi,seval hanım ve ekibine teşekkür ederim
  İletişim
  Whatsapp