Bahçelievler Diş Kliniği - Dt. Seval Bayraklı

Endodonti, bir diğer adıyla kanal tedavisi olarak da bilinmektedir.

Endodontik tedavilerin çoğu, normalde ağızda bulunan bakterilerin pulpa veya kök kanalı enfeksiyonu nedeniyle uygulanmaktadır fakat endodontik tedavi ihtiyacı için başka yaygın nedenler de vardır. 

kanal tedavisi fiyatlari

Endodonti İşlemi sırasında veya sonrasında ağrı hissedecek miyim?

Birçok endodontik işlemler, pulpa iltihabı veya enfeksiyonunun neden olduğu diş ağrılarını hafifletmek için gerçekleştirilir. Modern teknikler ve anestezikler ile işlem sırasında ağrı yaşanmaz. Tedaviden sonraki ilk birkaç gün, özellikle de işlemden önce ağrı veya enfeksiyon varsa, dişte hassasiyet gözlemlenebilir. Endodontik tedaviniz tamamlandıktan bir süre sonra  dişlerde farklı hissiyat olabilir fakat kalıcı değildir.

Endodonti İşlemi nasıl yapılır?

Endodontist ilk olarak röntgen kullanarak dişi muayene eder ve radyografisini çeker, ardından lokal anestezi uygular. Diş uyuşturulduktan sonra, dişi izole etmek ve işlem sırasında temiz tutmak için bölgenin üzerine küçük bir koruyucu tabaka yerleştirir. Dişin tepesinde bir açıklık açılır. Pulpa ve kök kanallarındaki pulpayı temizlemek ve dolgu için boşluğu şekillendirmek için çok küçük aletler kullanılır. Boşluk temizlendikten ve şekillendirildikten sonra kök kanallarını biyouyumlu kauçuk benzeri bir maddeyle doldurur. Gutta-perka, kök kanallarının tamamen sızdırmazlığını sağlamak için yerleştirilir. Çoğu durumda, açıklığı kapatmak için geçici bir dolgu yerleştirilir.

Endodonti İşleminin avantajları nelerdir?  milaesthetic
  milaesthetic
  Bahçelievlerdeki Seval Bayraklı diş kliniğine genel muayene ve diş taşı temizliği için gittim Seval Hanımdan çok memnun kaldım her şey için tekrar teşekkür ederim...👍🤲gönül rahatlığıyla muayene olabilirsiniz..
  Ahmet Çağatay Günaydın
  Ahmet Çağatay Günaydın
  Bakırköy, Bahçelievler çevresinde diş kliniği ararken Dt. Seval Hoca'yı buldum. Klinik çok temizdi, Seval hanım çok nazik ve güler yüzlü idi. Her şey için teşekkür ederim.
  İnci Erdal
  İnci Erdal
  Öncelikle Seval Hanım'a nezaketi bilgisi ve emekleri için çok teşekkür ederiz. Panik atak hastası olan ve çocukluk travması olan annemin bile diş korkusunu yenmesine yardımcı oldu. Seval Hanım diş hekimliğinin ötesinde sahip olduğu üstün nezaket ve rahatlatıcı nazik üslubuyla annemin işlemlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştirdi. Sonrasında babam içinde randevu oluşturduk. Kendisi artık aile hekimimiz oldu. Buradan kendisine çok teşekkürlerimi iletip, sizlere de şiddetle tavsiye ediyorum.
  Yalçın Özarslan
  Yalçın Özarslan
  Diş ağrım üzerine İnternetten araştırıp gittim temiz kaliteli bir klinik kesinlikle tavsiye edebilirim. Seval hocanın ve çalışanların ilgi alakası güzeldi.
  Havva Hazan Tanrıverdi
  Havva Hazan Tanrıverdi
  Şeval hanım ve ekip arkadaşlarına , yaptıkları tedaviden ve gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim. Çok memnun kaldım 🙏🏽
  yakup batuhan doğan
  yakup batuhan doğan
  Seval hocama tedavi ve beyazlatma için gittim kendisi son derece güzel ilgilendi işinde uzman bir hekim ayrıca yardımcısı olan Esma hanımda son derece bilgili ve güleryüzlüydü. Hepinize teşekkür ediyorum.
  Kristin Korta-Haupt
  Kristin Korta-Haupt
  I am from the UK and and spontaneously decided to get my teeth cleaned, whitened and some filling. I highly recommend this dentist, she's such a lovely lady with fair prices. She is very attentive thorough and gentle. This has been one of my best experiences at a dentist. Thank you for a great service 😊
  Savaş GÖRÜR
  Savaş GÖRÜR
  Diş ağrısı üzerine internette en yakın kliniğe bakarak gittim. Klinik çok temiz güzeldi. Hemen tedaviye başladılar. Seval hoca çok ilgili eli hafif ve güler yüzlü karşıladı. Bütün diş sorunlarımı çözdü . İlgisine temizliğine ve güleryüze doktordan çalışana sonsuz teşekkürler.
  bu partide yalnızsın
  bu partide yalnızsın
  İlgili ve güvenilir bi yer çok memnunum
  nisa tanrıverdi
  nisa tanrıverdi
  Tedavilerimden çok memnun kaldım baya ilgililerdi,seval hanım ve ekibine teşekkür ederim
  İletişim
  Whatsapp