Bahçelievler Diş Kliniği - Dt. Seval Bayraklı

Dişler ve dişlerin etrafında bulunan dokuların durumlarını inceleyen, bu dokularda olası hastalıkların teşhisi, tedavisi ile ilgilenen tedaviye periodontoloji denir. Dişleri destekleyen dokularda iltihap ya da ilerleyen periodontal hastalık varlığı çürüksüz dişlerin de kaybına neden olabilir. Periodontal tedavi diş hekimliğinde ana tedavidir. Hastaların kendi ağız hijyenlerini korumalarını sağlamayı amaçlar.

Diş etlerinde ve dişleri destekleyen dokularda ciddi veya ilerlemiş hastalığı olan kişiler genellikle periodontal cerrahi için adaydır.

periodontoloji nedir

Periodontal hastalığın evreleri nelerdir?

Periodontal hastalığın hafiften ileri seviyeye doğru dört farklı aşaması vardır.

Gingivitis: Gingivits, periodontal hastalığın ilk aşamasıdır. Diş eti çizgisinde veya çevresinde plak birikiminden kaynaklanan bir rahatsızlıktır.

Hafif Periodontal Hastalık: Periodontal hastalığın ikinci aşaması olan bu aşama, hem kemiği hem de diş köklerini destekleyen lifleri etkiler. İkinci aşamaya ulaşıldığında, enfeksiyon kemiğe yayılmış ve onu tahrip etmeye başlamıştır. Bu aşamada diş etlerini derinlemesine temizlemek için diş taşı temizliği kullanılabilir.

Orta Derecede Periodontal Hastalık: Bu üçüncü aşamada, bakterilerin kemiklere ve kan dolaşımına daha agresif bir şekilde saldırmasına izin veren daha derin periodontal cepler bulunmaktadır.

İleri Periodontal Hastalık: Periodontal hastalığın son aşaması olan bu aşama, bakterilerin dişleri destekleyen kemiği önemli ölçüde bozduğu durumdur.       milaesthetic
  milaesthetic
  Bahçelievlerdeki Seval Bayraklı diş kliniğine genel muayene ve diş taşı temizliği için gittim Seval Hanımdan çok memnun kaldım her şey için tekrar teşekkür ederim...👍🤲gönül rahatlığıyla muayene olabilirsiniz..
  Ahmet Çağatay Günaydın
  Ahmet Çağatay Günaydın
  Bakırköy, Bahçelievler çevresinde diş kliniği ararken Dt. Seval Hoca'yı buldum. Klinik çok temizdi, Seval hanım çok nazik ve güler yüzlü idi. Her şey için teşekkür ederim.
  İnci Erdal
  İnci Erdal
  Öncelikle Seval Hanım'a nezaketi bilgisi ve emekleri için çok teşekkür ederiz. Panik atak hastası olan ve çocukluk travması olan annemin bile diş korkusunu yenmesine yardımcı oldu. Seval Hanım diş hekimliğinin ötesinde sahip olduğu üstün nezaket ve rahatlatıcı nazik üslubuyla annemin işlemlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştirdi. Sonrasında babam içinde randevu oluşturduk. Kendisi artık aile hekimimiz oldu. Buradan kendisine çok teşekkürlerimi iletip, sizlere de şiddetle tavsiye ediyorum.
  Yalçın Özarslan
  Yalçın Özarslan
  Diş ağrım üzerine İnternetten araştırıp gittim temiz kaliteli bir klinik kesinlikle tavsiye edebilirim. Seval hocanın ve çalışanların ilgi alakası güzeldi.
  Havva Hazan Tanrıverdi
  Havva Hazan Tanrıverdi
  Şeval hanım ve ekip arkadaşlarına , yaptıkları tedaviden ve gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim. Çok memnun kaldım 🙏🏽
  yakup batuhan doğan
  yakup batuhan doğan
  Seval hocama tedavi ve beyazlatma için gittim kendisi son derece güzel ilgilendi işinde uzman bir hekim ayrıca yardımcısı olan Esma hanımda son derece bilgili ve güleryüzlüydü. Hepinize teşekkür ediyorum.
  Kristin Korta-Haupt
  Kristin Korta-Haupt
  I am from the UK and and spontaneously decided to get my teeth cleaned, whitened and some filling. I highly recommend this dentist, she's such a lovely lady with fair prices. She is very attentive thorough and gentle. This has been one of my best experiences at a dentist. Thank you for a great service 😊
  Savaş GÖRÜR
  Savaş GÖRÜR
  Diş ağrısı üzerine internette en yakın kliniğe bakarak gittim. Klinik çok temiz güzeldi. Hemen tedaviye başladılar. Seval hoca çok ilgili eli hafif ve güler yüzlü karşıladı. Bütün diş sorunlarımı çözdü . İlgisine temizliğine ve güleryüze doktordan çalışana sonsuz teşekkürler.
  bu partide yalnızsın
  bu partide yalnızsın
  İlgili ve güvenilir bi yer çok memnunum
  nisa tanrıverdi
  nisa tanrıverdi
  Tedavilerimden çok memnun kaldım baya ilgililerdi,seval hanım ve ekibine teşekkür ederim
  İletişim
  Whatsapp