Dt. Seval Bayraklı: Bakırköy – Bahçelievler Diş Kliniği

Dişin kemik kısmında yer alan soket olarak adlandırılmış yuvasından, lokal anestezi ile çıkarılması işlemine diş çekimi adı verilir. Diş çekimleri, dişlerdeki çürüme, travma, dişin çeneye tam anlamıyla sığmaması gibi durumlara yönelik olarak yapılmaktadır. 20’lik yaş dişi, gömülü dişler, ağız içine yer darlığından dolayı sürememiş dişler gibi cerrahi müdahaleyi gerektiren operasyonlar da ortodontik destek kapsamında değerlendirildikten sonra diş çekimi kapsamına alınmaktadır.

Diş çekimi nasıl yapılır?

Lokal anestezi ile ilgili bölgenin uyuşturulması şeklinde yapılan diş çekimlerinde bazı hastalar için genel anestezi uygulaması da tercih edilebilmektedir. Ortalama 10-15 dakikalık süreç içerisinde tamamlanan işlem, kemik dokusunun kesilmesi, forseps olarak adlandırılan bir aletle dişi tutulması ve ileri geri yapılarak yerinden çıkarılması şeklinde tamamlanır.

Diş çekimi ağrılı bir İşlem midir?

Diş çekimi öncesi yapılan anestezi ile hastalar herhangi bir ağrı ve acı hissetmezler. İşlem süresi de oldukça kısadır. Gelişen günümüz teknolojisiyle de operasyon korkulacak bir işlem olmaktan çıkmıştır

Diş çekimi hangi durumlarda yapılır?    Dt. Seval Bayraklı: Bakırköy – Bahçelievler Diş Kliniği
    Oylamak için tıklayın
    [Toplam: 1 Ortalama: 5]
    İletişim
    Whatsapp