Dt. Seval Bayraklı: Bakırköy – Bahçelievler Diş Kliniği

Köprü şeklinde ya da tek olarak yapıştırılabilen porselen kaplamalar ile hastalar yeniden estetik bir gülümsemeye sahip olmaktadır.

Porselen kronlar ne tür durumlarda uygulanır?

Porselen kronlar, genellikle ciddi düzeyde çürümenin gözlemlendiği dişlerde, estetik ve sağlıklı bir görünüm elde etme amacıyla yapılan bir uygulamadır. Dişlerinde renk değişimleri oluşan, kanal tedavisi sonucu kron harabiyeti mevcut hastalarda da sıklıkla tercih edilmektedir. Diş yapısına herhangi bir zarar vermeyen, aksine dişin ömrünü uzatan porselen kronlar, yaygın olarak tercih edilen bir uygulamadır.

Porselen kron çeşitleri nelerdir?

Porselen kronlar metal destekli porselen kronlar, zirkon destekli porselen kronlar, empress porselen kronlar ve porselen laminateler şeklinde farklı türlere ayrılır. Kişinin ihtiyacına ve beklentilerine göre seçim yapılarak, sağlıklı bir gülüşe en uygun kron çeşidine karar verilmektedir.

Porselen kronların ömrü ne kadardır?

Porselen kronların ömrü ortalama ile 7 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Süreci etkileyen unsurların başında hastanın ağız ve diş bakımına yeterli özeni göstermesi ve rutin kontrolleri aksatmaması gelmektedir.    Dt. Seval Bayraklı: Bakırköy – Bahçelievler Diş Kliniği
    Oylamak için tıklayın
    [Toplam: 0 Ortalama: 0]
    İletişim
    Whatsapp