Bahçelievler Diş Kliniği - Dt. Seval Bayraklı

Çeşitli nedenlerden dolayı oluşan diş kayıplarını giderebilmek için tercih edilmesi mümkün olan çok sayıda yöntem vardır. Bunlar birbirinden farklı araç gereçler ile birlikte kişilerin sağlıklı bir diş yapısına sahip olmasına yardımcı olur.

Porselen kron da bu gibi yöntemlerden biridir. Pek çok kişinin özel seçimleri arasında yer alan bu yöntem dişlerin estetik bir görünüme sahip olmasında etkilidir. Zaman içinde oluşan çürük ya da diş kayıplarının ardından bu yöntemi tercih ederek sağlıklı bir ağız görünümü elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Yüz Yapısına Göre Diş Modelleri

Kron Kaplama Ne Demek?

Kaplama olarak bilinen yöntem kron protez ismi ile de öne çıkar. Bu gibi farklı isimler ile birlikte kendini gösteren yöntem sayesinde parlak ve sağlıklı bir görünüme sahip olan dişleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kron kaplama genel olarak dişlerin çeşitli araç gereçlerden destek alınarak küçültülmesi işlemine verilen isimdir. Küçültme işleminin ardından yapılan kaplama işlemi sayesinde porselen kron yöntemi uygulanmış olur. Ağız yapısına uygun olacak şekilde yapılan işlemler kişiden kişiye farklılık göstermek ile birlikte estetik bir görünümü de beraberinde getirir. Siz de kron kaplama işlemini tercih edebilirsiniz.

Hangi Durumlarda Porselen Kron Yapılır?

Dişlerin çürümesi genel olarak görülen sorunlar arasında yer alır. Bu noktada temizleme ve küçültme işlemleri sonrasında yapılan kaplama yöntemini tercih edebilirsiniz. Porselen kron tedavisi pek çok kişinin özel olarak tercih ettiği yöntemlerden biridir.Madde kaybının yanı sıra zaman içinde görülen çürümelerin de olumsuz etkisini ortadan kaldırır. Teknolojik gelişmeler ile birlikte bu tedavi yönteminde de farklılıklar meydana gelebilir.

Estetik ve ilgi çekici bir ağız yapısına sahip olabilmek için çeşitli avantajları beraberinde getiren porselen kron tedavisinden yararlanabilirsiniz.

Porselen Kron Türleri Nelerdir?

Kişiden kişiye farklılık gösteren dişlerin renginde üretilmesi mümkün olan porselen kronların birbirinden farklı türleri vardır. Bu çeşitlerin öne çıkan özelliklerini dikkate alarak seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Porselen kron çeşitleri arasında metal yapılı ürünler de vardır. Bunlar hem dayanıklı hem de oldukça uzun ömürlü bulunur. Metalden üretilen alt yapı sayesinde uzun yıllar boyunca kullanımı mümkün olan dişlere sahip olabilirsiniz.

Ağız içindeki dişlerin bulunduğu konuma bağlı olarak tercih edilen porselen yapısı da değişiklik gösterir. Bu noktada ön ve arka dişler için uygun olan porselenlerden yana seçim yapabilirsiniz. Laminatelerin yanı sıra ışığı net şekilde yansıtması ile öne çıkan empres porselen çeşitleri de yaygın olarak ön dişler için kullanılır. Arka dişler için de zirkon ile desteklenen porselenler tercih edilir. Siz de seçim yapabilirsiniz.

Porselen Jaket Kron Nedir?

Sabit olması özelliği ile öne çıkan porselen kron çeşitleri arasında bulunan jaket kronlar, hasar gören diş minesinin yerini alır. Estetik yönden kişileri memnun eden bu malzemeler aynı zamanda hem fizyolojik hem de anatomik açıdan minelerin yerini de alabilir. Bu noktada akrilik maddesinden üretilen kromlara dikkat ederek tercihte bulunabilirsiniz.

Porselen kron seçenekleri zaman içinde çeşitlenerek farklı fiyat aralıkları ile birlikte kendini gösterir. Diş ve diş eti açısından kullanıma uygun olan bu malzemeler, uzun ömürlü ve oldukça dayanıklıdır. Gerçekçi ve doğal bir görünümü beraberinde getiren porselen kromlar, kullanışlı bulunmalarının yanı sıra sık sık tavsiye edilir. Güncel yapılı tedavi seçenekleri içerisinde bulunan bu işlemler dizisini siz de tercih edebilirsiniz.

1 mm eninde olan tabakalar dişlerin üzerine özenle yerleştirilir. Aşınma süresi uzun olmak ile birlikte yiyeceklerin tüketimi noktasında da sorun teşkil etmez. Porselen kron kaplama yöntemi sayesinde temiz bir görüntü de elde edebilirsiniz.

Porselen Kron Hangi Dişlere Yapılır?

Porselen kron diş kaplama, diş yüzeyinin aşınmış olması ya da diş renginden şikâyet edildiği durumlarda kullanılır. Bununla birlikte küçükken geçirilen bir kaza ya da ufak tefek çarpmalar sonucu oluşmuş kırık ve çarpık diş yapıları için de tercih edilebilir. Estetik bir görüntü sağlayan porselen kron bireylerin özgüveni açısından da oldukça önemlidir.

Dişleri arasında boşluk bulunan ve bu boşluklardan rahatsız olan bireyler de porselen kron ile diş kaplama işlemini gönül rahatlığı ile yaptırabilir. Porselen kron dişler, temiz kullanıldığında oldukça uzun ömürlü giderler.

Porselen kronlar estetik açıdan bireylerin dişleri ile farklı değildir. Ana dişe çok benzer olması bakımından da çok tercih edilir. Porselen kron çeşitleri arasında en çok ana dişe benzeyen ise zirkonyum destekli olandır.

Porselen Kronun Fonksiyonları Nelerdir?

Porselen kron tedavisi genel olarak işlevini yerine getiremeyen dişlerin yerini alması için kullanılır. Bununla birlikte dişlerinin görüntüsünden rahatsız olup şeklinin değiştirilmesini isteyen bireylere de tavsiye edilir.

Porselen Kron dişlerin çok sağlam olması bireylerin yemek yerken rahatsız olmasını engeller. Bu sebeple ben dişlerimin daha estetik olmasını istiyorum ancak eskisi gibi yemek yiyememekten korkuyorum diyen bireylerin bu korkuyu yaşamasına gerek yoktur.

Bireyler porselen kron diş kaplama ilk yapıldığında alışana kadar farklı hissedebilir ve rahatsız olabilir. Ancak bu alışma süreci çok fazla sürmez.

Porselen Kron Neden Yapılır?

Porselen kron, bireylerin hem özgüven hem de yiyip içmek açısından rahat etmesi amacı ile yapılır. Porselenler hem yemek yerken hem de rahatlıkla gülümserken bireyleri rahatsız etmez. Bu sebeple diş eksiği olan ya da dişlerinin görüntüsünü beğenmeyen bireyler için bu tedavi yapılabilir.

Üstelik porselen kron tedavi süreci de oldukça kısadır ve sorunlu geçmez. Bireyler kronlar yapıldıktan bir gün sonra normal hayatına dönebilir. Hatta kron tedavisi yapılan kişi birkaç saat sonra günlük yemek rutinine devam edebilir.

Porselen Kron Alt Yapısında Kullanılan Uygulamalar

Porselen kron diş kaplama, zirkonyum alt yapılı ve metal alt yapılı olarak ikiye ayrılır. Metal kronların alt yapısında kullanılan malzeme de metaldir ve rengi de metal rengidir. Bu sebeple genellikle arka dişlerde kullanılırken tercih edilir.

Zirkonyum destekli olanların alt yapısındaki malzeme beyazdır ve estetik açıdan çok daha uyumlu ve doğal göründüğünden ön dişler için genellikle zirkonyum alt yapılı olan kullanılır.

Dişteki sorunlardan dolayı yapılan kronlarda genellikle metal destek kullanılır ki bunun da sebebi daha dayanıklı olmasıdır. Özellikle çok fazla küçültülmüş olup zirkonyum tutmayan dişler metal olan alt yapıyı daha kolay tutabilir.

Değerli Metal Alaşımlı Uygulamalar

Metal destekli porselen kron diş kaplama birkaç çeşide ayrılır. Bunlar;

 • Ana Metalden Oluşan Alaşımlar
 • Değerli Titanyum Metalden Oluşan Alaşımlar
 • Altından oluşan alaşımlar.

Ana metal denilen maddeler uygun metallerin kombin edilmesi ile oluşturulur. Bu metal destekli kron çoğunlukla kullanılan türdür.

Titanyum metal olanlar ise diğer metallerden biraz daha üstün metaller kullanılarak yapılan krondur.

Altın metal olan ise kronun en üst seviyesidir. Altın destekli kronlar diğer tüm kronlara oranla çok uzun ömürlüdür. Kişiye herhangi bir alerji yapmazlar. Özellikle alerjik bünyesi olan bireylere altın destekli kron daha çok önerilir.

Standart Metal Alaşımlı Uygulamalar

Porselen kron tedavisinde genellikle uygulanan, metal alt yapılı olanlardır. Diş hekimliği alanında basit metaller adı verilen metallerden oluşan bir alt yapıya sahiptir. Bu metaller bireylerin damağına uyum sağlayıp herhangi bir sıkıntı yaratmayacak metallerdir.

Tüm dişlere uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Yaşı ilerlemiş olan hastalarda genellikle dişlerin tamamına uygulanabilir.

Porselen Kron Çeşitleri Nelerdir?

Porselen kron tedavisi, çürükleri ciddileşmiş ve oyuklaşmış hastaların dişlerinde görüntünün daha estetik hale getirilmesini sağlayan uygulamalardır. Porselen kron çeşitleri şunlardır;

 • Metal Alt yapılı porselen kronlar,
 • Zirkonyum Alt yapılı porselen kronlar,
 • Empress porselen kronlar,
 • Laminate kronlar.

Bu çeşitlerden hangilerinin kullanılacağına dişlerin durumuna bakılarak karar verilir.

Estetik görüntü işin genellikle laminate uygulaması yapılır.

porselen kronlar

Tam Porselen Kronlar

Porselen kron çeşitleri arasında tam porselen olanlar genellikle estetik için yapılan uygulamalarda kullanılanlardır. Çünkü metal alt yapılı kronlarda metaller görünebilir ve bu da pek estetik bir görüntü olmayabilir. Tam porselen kronlarda, porselen kron tedavi süreci biraz daha uzayabilir. Çünkü kronun tamamı porselen olduğundan tedavi aşamasında yapılan prova sayıları artar.

Tam porselen kron tedavi süreci, dişlerin biraz törpülenmesi adımı ile başlar. Sonrasında dişlerden ilk ölçü alınır yani ilk prova yapılır. Sonrasında birkaç prova daha yapılır ve son provada dişlerin tamamı yapıştırılmadan denenerek tedavinin sonuçlanıp sonuçlanmadığına bakılır. Gerek görülür ise birkaç prova daha yapıldıktan sonra dişler tam anlamı ile yapıştırılır.

Porselen Üzeri Metal Kronlar

Genellikle arka dişler için yapılan uygulamalardır. İki çene arasındaki ölçünün yetersiz olduğu hallerde, aşırı küçültülmüş olması hallerde tam metal yani porselen üzeri metal kullanılır. Bu şekilde metal diş kaplama estetik açıdan pek uygun olmadığından ön dişlere yapılmamalıdır.

Metal diş kaplama, çok mecbur kalmadıkça yapılmayan işlemlerdir. Arkalarda da görülmeyen kısımlara yapılabilir. Ağız açıklığının geniş olduğu durumlarda arka dişlere yapılan metaller de görülebilir.

Tam Metal Kronlar

Diş kaplamaları arasında tam metalden oluşan kronlar da vardır. Bu kaplamalar, çok dikkatli ölçüler ile yapılması şarttır. Çünkü tam metal olan kaplamaların diş yüzeyine tam oturması gerekir.

Tam metal kronlar asil ve standart metallerden oluşur. Asil metallerden olan altın kronlar bireylere alerji yapmadığından alerjik bünyesi olanlarda sık sık tercih edilir. Alerjik bünyelerde kullanılan diğer bir metal ise titanyumdur. Asil metal porselen kron fiyatları standart metal olanlara göre daha fazladır.

Zirkonyum Porselen Kronlar

Zirkonyum porselen kron, Diş etlerinde metal görünüm olmaması için porselen dişin alt yapısında zirkonyumun kullanılması durumudur. Zirkonyum destek daha sağlam olduğundan bireyler yemek yerken daha rahat eder.

Zirkonyum destekli porselenler sağlamlığı sayesinde ne kadar sert yiyecekler yenirse yensin kırılmazlar. Yine çok sert olmayan darbelerde dahi dayanıklılığını sürdürür.

Zirkonyum destekli yapılan dişlerde bireyler sıcak soğuk hassasiyeti gibi rahatsızlıklar duymazlar. Metal alt yapılı dişlerde diş etinde renk değişimi meydana gelirken zirkonyum alt yapılı olanlarda herhangi bir estetik sorun olmaz. Bununla beraber zirkonyum destekli porselen kron diş etlerinde herhangi bir baskı oluşturmaz.

Porselen Kron Nasıl Yapılır?

Porselen kron tedavisi, aşamalarından ilkine yapılacak dişlerde çürük olup olmadığına bakılır. Çürük var ise derecesine göre çürük tedavisi uygulanır. Sonrasında ise uygulama yapılacak olan dişler küçültülüp ölçüye hazır hale getirilir. Küçültme işlemi çok dikkatli bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Çünkü küçültme işleminin fazlası zarardır. Dişler kararında küçültülmelidir. Dişler küçültüldükten sonra ölçü alınır ve diş eti birkaç gün dinlendirilir. Birkaç kere daha ölçü aldıktan sonra provalar yapılır.

Birkaç prova sonrası dişler kronlar hazır hale getirilir ve yapıştırılır. Dental yapıştırıcılar oldukça kuvvetlidir. Hatta yapıştırma sonrasında dişin çıkarılması gereken bir durum olursa maddesel bütünlüğü bozulmadan çıkarılamayabilir.

Porselen Kronların Bakımı Nasıl Olur?

Porselen kron tedavi süreci sonrasında dişlere bakım yapılması açısından en önemli bölüm diş ipi kullanılması bölümüdür. Özellikle yemeklerden sonra diş ipi kullanılmalı ve bakterilerin diş aralarında birikmeleri önlenmelidir.

Fırçalama işlemi ise günde en az iki kere yapılmalı. Bu iki kere dışında da şekerli ya da nişastalı yiyecekler sonrası dişlerin derinlemesine temizlenmesi gerekir.

Porselen Kronların Ömrü Ne Kadardır?

Porselen kron ömrü temizliğine dikkat edilmesine göre değişiklik gösterir. Normal durumlarda kron ömrü 10 yıl ila 20 yıl arasında değişirken sürekli diş ipi kullanan ve dişlerini özenle fırçalayan bireylerde kron ömrü çok daha uzun olabilir. Bakteri oluşumuna izin verilmemesi halinde dişler ilk halindeki gibi kalır ve bireyleri rahatsız edecek herhangi bir duruma sebebiyet vermez.

Kron Kaplama Ne Kadar Sürer?

Porselen kron tedavi sürecinde bireylerin istediği dişlere kavuşması 2-3 hafta kadar sürer. Bu süreçte uzman hekimler hastanın mağdur olmaması için geçici protezler kullanabilir. Bu protezler bireyleri tedavisinin sonlanacağı zamana kadar kullanacağı geçici dişlerdir. Geçici dişler de porselen kron fiyatları içerisine dahil edilir.

Zirkonyum Destekli Kron ile Metal Destekli Kronun Farkı Nedir?

Zirkonyum destekli kron kaplamalar metal destekli olanlara göre çok daha dayanıklıdır. Metal destekli porselen kron diş kaplama, diş etlerinde bir baskı oluşturup iz yaparken zirkonyum destekli olan kaplamalarda böyle bir durum söz konusu değildir.

Metal destekli yapılan kronlarda ana diş daha fazla küçültülür. Zirkonyum destekli olanlarda diş kaybı çok daha azdır. Bu sebeple porselen kron fiyatları açısından zirkonyum biraz daha fazladır.

Kökü Alınmış veya Madde Kaybı Çok Olan Dişler Kaplanabilir mi?

Kron tedavisinin yapılması için kronu tutacak olan maddenin az da olsa olması gerekir. Diş çürük ise ya da kronu tutmaya yetecek madde yok ise bu dişe kanal tedavisi uygulanır ve bu şekilde kron için alt yapı oluşturulur. Bu durum da porselen kron fiyatları üzerinde etkili olabilir.

Porselen Kronlar

Porselen Kron Acıtır mı?

Porselen kron tedavisi uygulanırken herhangi bir ağrı hissedilmez çünkü kişiye lokal anestezi yapılır. İşlem sonrasında anestezi etkisi geçtiğinde çok az sızlama hissedilir. Bunun dışındaki zamanlarda herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.

Porselen Kron Düşer mi?

Porselen kron tedavisi uygulanan hastaların en çok merak ettiği ve sürekli akılları meşgul eden soru porselen kronunun düşüp düşmeyeceğidir. Porselen kronun yapıştırıldığı dental yapıştırıcı o kadar kuvvetlidir ki bir kere yapıştırılıp hekimler tarafından sıkıca bastırıldığında ve bekletildiğinde bir daha asla çıkma ihtimali yoktur. Çıkarılması gereken durumlarda da bazen güç uygulanarak kırılmadan çıkabilir bazen de güçlü yapışması sebebi ile kırılabilir. Yani kronlar herhangi bir müdahale olmadan düşmezler.

Porselen Kron Diş Fiyatları

Porselen kron fiyatları, kronun çeşidine göre kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Örneğin Metal destek ile yapılan porselen kron fiyatları zirkonyum destek ile yapılana göre daha uygundur. 

Bununla birlikte porselen kron fiyatları dişin ne kadar sorunlu olduğuna da bağlıdır. Çok fazla sorunlu ve başka işlemler de gerektiren durumlarda porselen kron fiyatları artış gösterebilir.

Porselen Kron Ağızda Koku Yapar mı?

Kaplama diş, ağızda koku yapacak hiçbir bileşen içermez. Yani porselen kron ağızda koku yapmaz.

Dişten kaynaklı olmayan ağız bakımından kaynaklı olan sorunlar olabilir ki bu durumda da fırçalama işleminin aksatılmaması önerilir.

Porselen Kronlar Diş Lekelerine Karşı Dişleri Korur mu?

Porselen kron tedavisi dişlerdeki lekelerden rahatsızlık duyulması sonucunda yapılabilir. Kaplama yapılarak dişlerdeki lekelerin perdelenmesini sağlayabilir. Ancak porselen diş altındaki dişin doğal bir şekilde kendiliğinden lekelenmesine karşı herhangi bir koruma yapamaz.

Porselen Kron Diş Eti Rahatsızlığına Sebep Olur mu?

Porselen kron, doğru teknikler ve adımlar ile uygulandığında herhangi bir diş eti rahatsızlığına sebep olmaz. Bu doğru uygulama da uzman hekimler tarafından yapılır.

Uzman ve bu konuda tecrübeli hekimlerin kontrolünde yapılan porselen kron fiyatları biraz daha fazla olabilir.

Porselen Kronların Diğer Kronlardan Farkı Nedir?

Porselen kronlar diğer kronlara göre daha estetik ve bütçe dostudur. Bakımı güzel yapıldığında bireylere herhangi bir sorun çıkarmaz ve daha estetik bir görünüm sağlar.

Tabii olarak porselen kron diş kaplamanın da birçok kaliteden türü vardır. Bu durumda porselen kron fiyatları devreye girer. A kalite bir porselen ile B kalite porselenin fiyatının aynı olması beklenmez.  Porselen kronlar, dişin doğal yapısını taklit eden porselen malzemeden yapılan kaplamalardır. Genellikle dişin hasar gördüğü, çürüklerin büyük olduğu veya estetik bir düzelme istendiği durumlarda uygulanır. Dişin şeklini, rengini ve fonksiyonunu restore etmek amacıyla kullanılır.

  Porselen kron uygulaması genellikle iki aşamalıdır. İlk aşamada diş hazırlığı yapılır ve ölçü alınır. İkinci aşamada ise özel bir laboratuvarda porselen kron hazırlanır ve dişe yerleştirilir. Toplam süre genellikle birkaç haftayı bulabilir. İşlem sırasında ağrı minimaldir, ancak lokal anestezi kullanılabilir.

  Porselen kronların başlıca avantajları arasında doğal dişe benzer estetik görünüm, dayanıklılık, uzun ömür, çürümeye karşı direnç ve alerjik reaksiyon riskinin düşük olması bulunmaktadır. Bu kronlar, çeşitli diş problemlerini başarılı bir şekilde çözmek için kullanılan güvenilir bir restoratif seçenektir.

  Porselen kronlar genellikle uzun ömürlüdür, ancak zamanla aşınabilir veya çatlaklar oluşabilir. Kronun altındaki dişte çürük gelişirse veya çevre dokularda sorun ortaya çıkarsa, kron değiştirilmelidir. Ayrıca, estetik tercihlerde değişiklik olması durumunda veya kronun yapısal bütünlüğü bozulduğunda da değişiklik gerekebilir. Diş hekiminiz düzenli kontrollerde porselen kronları değerlendirecektir.

  İletişim Bilgileri PDF

  Dt. Seval Bayraklı: Bakırköy – Bahçelievler Diş Kliniği olarak bize ulaşabileceğiniz kanallara dair hazırladığımız PDF!

  dis-klinigi-blogu-soru-cevaplari
  milaesthetic
  milaesthetic
  Bahçelievlerdeki Seval Bayraklı diş kliniğine genel muayene ve diş taşı temizliği için gittim Seval Hanımdan çok memnun kaldım her şey için tekrar teşekkür ederim...👍🤲gönül rahatlığıyla muayene olabilirsiniz..
  Ahmet Çağatay Günaydın
  Ahmet Çağatay Günaydın
  Bakırköy, Bahçelievler çevresinde diş kliniği ararken Dt. Seval Hoca'yı buldum. Klinik çok temizdi, Seval hanım çok nazik ve güler yüzlü idi. Her şey için teşekkür ederim.
  İnci Erdal
  İnci Erdal
  Öncelikle Seval Hanım'a nezaketi bilgisi ve emekleri için çok teşekkür ederiz. Panik atak hastası olan ve çocukluk travması olan annemin bile diş korkusunu yenmesine yardımcı oldu. Seval Hanım diş hekimliğinin ötesinde sahip olduğu üstün nezaket ve rahatlatıcı nazik üslubuyla annemin işlemlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştirdi. Sonrasında babam içinde randevu oluşturduk. Kendisi artık aile hekimimiz oldu. Buradan kendisine çok teşekkürlerimi iletip, sizlere de şiddetle tavsiye ediyorum.
  Yalçın Özarslan
  Yalçın Özarslan
  Diş ağrım üzerine İnternetten araştırıp gittim temiz kaliteli bir klinik kesinlikle tavsiye edebilirim. Seval hocanın ve çalışanların ilgi alakası güzeldi.
  Havva Hazan Tanrıverdi
  Havva Hazan Tanrıverdi
  Şeval hanım ve ekip arkadaşlarına , yaptıkları tedaviden ve gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim. Çok memnun kaldım 🙏🏽
  yakup batuhan doğan
  yakup batuhan doğan
  Seval hocama tedavi ve beyazlatma için gittim kendisi son derece güzel ilgilendi işinde uzman bir hekim ayrıca yardımcısı olan Esma hanımda son derece bilgili ve güleryüzlüydü. Hepinize teşekkür ediyorum.
  Kristin Korta-Haupt
  Kristin Korta-Haupt
  I am from the UK and and spontaneously decided to get my teeth cleaned, whitened and some filling. I highly recommend this dentist, she's such a lovely lady with fair prices. She is very attentive thorough and gentle. This has been one of my best experiences at a dentist. Thank you for a great service 😊
  Savaş GÖRÜR
  Savaş GÖRÜR
  Diş ağrısı üzerine internette en yakın kliniğe bakarak gittim. Klinik çok temiz güzeldi. Hemen tedaviye başladılar. Seval hoca çok ilgili eli hafif ve güler yüzlü karşıladı. Bütün diş sorunlarımı çözdü . İlgisine temizliğine ve güleryüze doktordan çalışana sonsuz teşekkürler.
  bu partide yalnızsın
  bu partide yalnızsın
  İlgili ve güvenilir bi yer çok memnunum
  nisa tanrıverdi
  nisa tanrıverdi
  Tedavilerimden çok memnun kaldım baya ilgililerdi,seval hanım ve ekibine teşekkür ederim
  İletişim
  Whatsapp