Dt. Seval Bayraklı: Bakırköy – Bahçelievler Diş Kliniği

İmplant tedavisi eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan üretilmiş vida benzeri yapılardır. Bu vidalar üzerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinin diğer yöntemlere göre avantajı, komşu dişlere zarar vermeden uygulanabilmesidir. Yani komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmaz.

İmplant diş kökü işlevi gören ve doğal diş gibi rahatça yemek yiyebilmenizi, konuşabilmenizi ve gülümseyebilmenizi sağlayan bir yapıya sahiptir. Diş implantı cerrahisi, diş köklerini metal veya vida şeklindeki direklerle değiştirmektedir. Böylece hasarlı veya eksik dişlerin yerine konan gerçek dişlere çok benzeyen ve aynı işlevi gören yapay dişleri içeren bir cerrahi prosedürdür. İmplantlar uyumsuz protez veya köprü dişlere çekici bir alternatif sunabilmektedir. Bu nedenle geleneksel köprü yöntemlerine göre daha fazla talep görebilmektedir.

İmplant Nedir?

İmplant, eksik olan dişlerin yerine konması için çene kemiğine yerleştirilen yapay bir diş köküdür. İmplantlar genellikle titanyumdan yapılır. Zira titanyum çene kemiği tarafından iyi tolere edilir ve kemikle kaynaşma yeteneğine sahiptir.

İmplantlar, eksik dişlerin neden olduğu konuşma, çiğneme ve estetik sorunları çözmek için kullanılabilir. Ayrıca diş eti hastalıkları veya kazalar nedeniyle kaybedilen dişleri değiştirmek için de kullanılabilirler.

Hangi Durumlarda İmplant Tedavisi Yapılabilir?

Diş implantları çoğunlukla eksik dişleri yerine getirmek ya da desteklemek hedefiyle yararlanılmaktadır. Söz konusu uygulamalar bugün şu gibi durumlarda uygulama görmektedir.

implant tedavisi ve fiyatlari

Tek diş eksikliği

Eğer implantın yerleştirileceği bölgedeki kemik yeterliyse, eksik dişin yerine konması için implant üzerine diş kaplaması yapılabilir.

Tam veya kısmi dişsizlik

Birden fazla dişin yer almadığı vakalarda implantlardan yararlanılarak sabit ya da hareketli protezler hazırlanabilir. Bunlar implantlara vidalanarak sağlanmakta olup hareketli protezlerle karşılaştırıldığında hem daha konforlu hem de daha kullanışlıdır.

Çene ve yüz defektleri

Çene ve yüz bölgesindeki defektlerin tedavisinde diş implant tedavisi kullanılarak estetik bir görünüm elde edilebilir.

Erimiş çene kemiği sorunu

Diş eksikliği zamanla çene kemiğinde erimeye neden olabilir. Çene kemiği erimişse, implant tedavisinden önce kemik grefti uygulanması gerekebilir.

Hareketli protez tercih etmeyen hastalar

İmplantlar hareketli protezleri istemeyen kişiler için sunulan farklı bir opsiyondur. Hareketli protezler ile karşılaştırıldığında hem  konforlu hem de kullanışlı yapı taşımaktadır.

Implant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Implant tedavisi nasıl yapılır uygulama öncesinde merak konusu olabilen bir işlemdir. Uygulama hastaya hafif bir sedasyon uygulanarak gerçekleştirilir. İşlem öncesinde detaylı bir muayene ve röntgen incelemesi gereklidir. Çene kemikleri ve mevcut dişlerin ölçüleri alınır. Dental implantların yerleştirilmesi için iki farklı seçenek bulunmaktadır.

Tek aşamalı işlemde implant yerleştirildikten sonra geçici bir başlık takılır. İki aşamalı işlemde ise dental implant yerleştirildikten sonra üzeri diş eti ile kapatılır ve iyileşmeye bırakılır. Protez başlıklar daha sonra takılır. Her iki durumda da geçici bir köprü yerleştirilir ve alt çene için 3 ay, üst çene için ise altı ay iyileşme süreci beklenir. Zaman zaman yeni dişler hemen implantların üzerine takılabilir. Dental implant avantajları sayesinde hasta güvenle gülebilir ve yemek yiyebilir.

Zirkonyum implantlar direnci artırmak amacıyla titanyumdan üretilen implantların yerini alan yeni nesil implantlardır. Özellikle dar çene kemiğinde dayanıklılığı artırmak için tercih edilir. Titanyumdan üretilen implantlarla karşılaştırıldığında zirkonyum implantların dayanıklılık haricinde herhangi bir farkı bulunmamaktadır.

Aynı zamanda, zirkonyum diş kaplamalarında da kullanılan bir malzemedir. Zirkonyum, doğal diş rengine yakın bir beyazlık sunar ve ışığı doğru şekilde yansıtır. Bu nedenle estetik açıdan kullanışlıdır ve dayanıklılığının yanı sıra aşınma yapmaz, metal tadı bırakmaz ve zaman içinde renk değişikliğine uğramaz.

Diş İmplantı Tedavisi

Dental Implant Materyalleri Neler?

Dental implant materyalleri arasında titanyum önemli bir yer bulundurmaktadır. Kemikle olan biyolojik üzerine pek çok araştırma yapılmış, güvenilir olduğu gösterilmiştir. En büyük dezavantajı mukozanın altında gri olan renginin yansıma yapmasıdır. Bu sebeple özellikle ön diş kayıplarında estetik kayıpları silmek için materyal olmayan implantların veya hibrit implantların geliştirilmesine gidilmiştir.

Ancak kullanılan farklı materyal türleri de vardır. Altın, palladyum, platin, tantalyum ve söz konusu metallerin alaşımları da implant materyali olarak yararlanılmıştır. Ne var ki materyaller inert olmaması ve pahalılığı sebebiyle artık kullanılmamaktadır.

Dental Implantların Sahip Olduğu Kontraendikasyonlar

Dental implant kontraendikasynları da uygulamadan önce değinilmesi gereken bir konudur. Bunlar majör kapsamda aşağıda olduğu gibidir:

 • Yeni geçirilmiş miyokard enfarktüsü
 • Radyoterapi görenler
 • Kronik ve ağır alkolizm
 • Ağır hormonal bozukluklar
 • İlaç bağımlılığı
 • Uzun süre immunsupresan ilaç kullananlar
 • Ağır bağ dokusu hastalıkları
 • Kalp kapakçığı protezi taşıyanlar
 • Ağır böbrek hastaları
 • Ağır osteomalazi tedavisi
 • Generalize sekonder osteoporoz
 • Kontrol altında olmayan diabetes mellitus

Söz konusu maddelerin haricinde değişik haller de mevcuttur.

Diş İmplantlarının Avantajları Neler?

Diş implantları kendi dişleriniz gibi görünür ve doğal diş hissiyatını size sunar. Üstelik, kemikle entegre olacak şekilde tasarlandıkları için kalıcı bir çözümdür. Ayrıca uygun olmayan protezlerde dişlerin ağız içinde kayma riski bulunabilir ve yanlış telaffuza sebep olabilir.

Dental implant avantajları aynı zamanda dişlerin kayma endişesi olmadan rahatça konuşmanıza olanak tanır. Diş implantları sadece gülümsemenizi geri kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Mükemmel diş kökü

Dişlerinizin kökleri, bir ağacın kökü gibi çenenize sağlamca tutunmuştur. Bir diş kaybedildiğinde, kökün bulunduğu yerde bir boşluk oluşur. Diş implant uygulaması bu kökler yeniden oluşturulur.

Yemek yeme konforu

Geleneksel takma dişler genellikle kayar ve çiğneme işlemini zorlaştırabilir. Dental implantlar doğal dişleriniz gibi işlev görür ve favori yiyeceklerinizi rahatça ve ekstra bir çaba sarf etmeden keyifle yemenize olanak tanır. Geleneksel takma dişlere sahip bir kişiden daha güçlü bir ısırma kuvvetine izin verir.

Ağız sağlığı

Diş implantları sayesinde komşu dişlerin formlarının küçültülmesi veya değiştirilmesi gibi bir ihtiyaç ortaya çıkmaz, bu da uzun süre kendi dişlerinizin ağız içinde sağlıklı kalmasını sağlar. İmplantlar komşu dişlere zarar vermeden yeni dişlere sahip olmanıza olanak tanıyan doğal bir diş iskeleti olan abutment dayanak ile birleştirilir. Ayrıca, bireysel implantlar dişler arasında kolay erişim sağlayarak ağız hijyenini artırır.

Diş İmplantı Uygulaması Ağrı Verir Mi?

İmplant operasyonu ağrılı mı? Bunun öncesinde hastaya genellikle lokal anestezi uygulanır; ancak bazı durumlarda genel anestezi de tercih edilebilir. Bu nedenle cerrahi işlem sırasında hasta hiçbir acı veya ağrı hissetmez.

Lokal anestezi uygulanan hastalarda, anestezi etkisi gün içinde dağıldıktan sonra hafif ağrılar ortaya çıkabilir. Bu ağrılar, genellikle normal kabul edilir. Operasyon sonrasında diş hekiminizin önerdiği ağrı kesici kullanılarak bu durum giderilir. İmplant yaptıran hastalara yapılan geri bildirimlerde ağrının genellikle normal diş çekimi sırasında yaşanan ağrıya benzer olduğu ifade edilmektedir.

Diş İmplantı Fiyatları Nasıl?

Diş tedavi yöntemleri arasında en yaygın tercih edileni olan implant diş tedavisi için kesin bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir.

Zira diş implantı fiyatları öncelikle uygulanacak implantların markasına, bireyin diş yapısına ve eksik diş sayısına bağlı olarak değişiklik gösterir. İmplant markaları aynı işleve sahip olmalarına rağmen kullanılan hammadde, uzun ömürlülük ve birçoğunun yurtdışından gelmesi gibi faktörlerden dolayı fiyat konusunda önemli farklılıklar içerebilir. En doğru fiyat bilgisini ve aklınızdaki soruların yanıtlarını, uzman diş hekimlerimizle görüşerek elde edebilirsiniz.

Diş İmplantı Tedavisinden Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

İmplant tedavi öncesi diş çekme operasyonları yapılacak olan hastaların röntgen filmleri incelenir, bu sayede çene kemiğinin kalitesi hakkında bilgi edinilir. Ardından kullanılacak implant türü diş hekimi tarafından belirlenir. İmplantlar farklı durumları göz önünde bulundurarak özel olarak üretildikleri için bu aşama oldukça kritiktir.

Bu evrede yapılacak işlemlerle ilgili detaylı bilgi verilir ve işlemlerin tamamlanmasının ardından ortaya çıkacak sonuç gösterilir. Bu nedenle olumsuz bir sonuçla karşılaşma olasılığı düşüktür. Diş çekimleri tamamlandıktan sonra implantlar yerleştirilecektir. İmplantlar takılmadan önce ağız hijyeni sağlanmalıdır. Çünkü implantların takılması cerrahi bir operasyon gerektirir ve sterilizasyon bu süreçte büyük bir öneme sahiptir.

Gerekli hijyen sağlandıktan sonra, implantların yerleştirileceği bölgedeki diş etleri cerrahi bir operasyonla açılır. Çene kemiği görüldükten sonra, implantların vidalanacağı alana yeterli boşluk bırakılarak implantlar yerleştirilir. Takılan implantlar kapatma vidaları ile kapatılır ve açılan diş etleri tekrar dikilir. Bu operasyonun ardından 1 ila 3 ay arasında bir bekleme süresi bulunur. Söz konusu süre, implant markasına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca implant öncesinde dikkat edilmesi gerekenler kapsamında doktorunuzun söylediklerine de özen gösterilmelidir.

Diş İmplantı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Eksik diş sorunu yaşayan bireyler için uygulanan dental implant tedavisi, ağız ve diş yapısını daha sağlıklı hale getirme ve estetik açıdan eksiksiz bir görünüme kavuşma amacını taşır. Bu tedavi çene kemiğine implantların yerleştirilmesi suretiyle gerçekleştirilir ve ağız ile çene yapısını önemli ölçüde etkiler. İmplant tedavisi sonrası nelere dikkat edilmeli kapsamında hastaların dikkate alması gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır.

Tedavi ve iyileşme sürecinin kısa bir zaman diliminde tamamlanması ve hastaların ağız ile çene yapısına zarar gelmemesi için bu detaylara özen göstermek önemlidir. İmplant sonrasında ağız ve diş bakımı ile yeme içme alışkanlıklarının uzman hekimler tarafından düzenlenmesi gerekmektedir. Yavaş iyileşen implantlar, zamanla hastaların şiddetli ağrılarla karşılaşmalarına neden olabilir. Ayrıca doktorunuzun diş implantı ardından nelere dikkat etmeli kapsamında söylediklerine de özen gösterilmelidir.

Diş İmplantı Ardından Yeme-İçme Nasıl Olmalı?

İmplant tedavisi sonrasında iyileşme ve tedavi sürecini etkileyen temel faktörlerden biri beslenme alışkanlıklarıdır. İmplant sonrası yeme içme düzeninin uygun şekilde değişmesi ve hem sağlıklı hem de dengeli bir şekilde olması büyük önem taşır. Bu yönde beslenme alışkanlıklarına dikkat etme gerekliliği, iyileşme sürecine bağlı olarak 3 ay boyunca devam edebilir.

İmplant tedavisi sonrası kahve içme veya implant sonrasında ne yenmeli gibi sorular, birçok kişi tarafından sıkça sorulur. Uygulama sonrasında ilk 2 saat boyunca hiçbir yiyecek ve içecek tüketilmemelidir. Tedavi sonrası 24 saat içinde ise çok sıcak, çok soğuk ve çok sert gıdalardan kaçınılması önerilir. Diş yapısındaki hassasiyetin azaldığı ve normale döndüğü 24 ila 48 saat arasında kısmen normal beslenme düzenine dönülebilir. Ancak sert ve dişlere baskı yapabilecek gıdalardan kaçınılmalıdır.

İmplant tedavisi sonrası beslenme düzeninde yumuşak gıdalara ve oda sıcaklığındaki içeceklere yönelmek önerilir.

Diş İmplantı Ardından Diş Fırçalama

İmplant sonrası diş fırçalama ve ağız bakımı işlemlerinde, hastaların özenli bir yaklaşım sergilemeleri ve özellikle sert hareketlerden kaçınmaları önemlidir. Hastaların ağız ve çene yapıları değişebileceğinden, bazılarında ilk günden itibaren ağrı, şişlik ve kızarıklık görülebilirken, bu durum diğerlerinde daha sonra ortaya çıkabilir. Bu nedenle diş fırçalama düzeninin normale dönmesi her hasta için aynı olmayabilir.

Dental implant uygulaması sonrasında diş minesi üzerinde aşırı şişlik, şiddetli ağrılar ve uyuşuk çene yapısı gibi durumlar gözlemlendiğinde dişler fırçalanmamalıdır. Aksi halde, diş yapısı baskı ile karşılaşabilir ve iyileşme süreci zorlu ve ağrılı olabilir. İmplant çivileri çene kemiğine yerleştirildikten sonra genellikle 3 gün içinde çıkarılır.

Hastaların dişlerini fırçalamak için ağızdaki şişkinliğin sona ermesini beklemeleri önemlidir. İmplant operasyonundan sonraki ilk 2 gün boyunca hastalara banyo yapmamaları ve ağız bölgelerini sıcak veya soğuk şeylere maruz bırakmamaları önerilir.

Diş İmplantı Tedavisi

Diş İmplantlarında Kullanılan Modeller Neler?

Titanyum diş implantları içinde kullanılan modellerden biridir. Bu modeller  kaybedilen dişin yerine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Bu implantlar, biyouyumlu özellikteki titanyumdan üretilen vida şeklindeki parçalardan oluşur ve diş eti altına yerleştirilir. Titanyum, vücutla uyumlu bir metaldir ve dental implant tedavilerinde en yaygın tercih edilen malzemedir.

Titanyum implantlar diş eti altına yerleştirildikten sonra kemik dokusu ile sıkı bir entegrasyon sağlar. Bu sayede titanyum implantlar doğal diş kökü gibi hissettirir ve güçlü bir çiğneme fonksiyonu sunar. Bu implant dişler hastanın diş eksikliği durumuna ve çene kemiği yapısına uygun olarak çeşitli boyutlarda üretilebilir.

Seramik İmplantlar

Porselen diş implantları estetik açıdan doğal dişe benzer bir görünüm sunmaları sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca bazı hastalarda ortaya çıkabilen titanyum implantlara karşı metal alerjisi sorununa karşı bir çözüm olarak da tercih edilmektedir. Seramik malzemeden üretilmiş olmaları biyouyumlu olmalarını sağlar ve vücutta herhangi bir reaksiyona neden olmaz.

Porselen implantlar diş eti altına yerleştirilen vidaların yanı sıra seramikten yapılmış bir abutment ve porselen diş protezinden oluşur. Bu implantlar kemik dokusu ile sıkı bir şekilde bütünleşerek sağlam bir temel oluştururlar. Özellikle ön dişlerde estetik bir görünüm sunmaları nedeniyle tercih edilen bu implantlar doğal dişe benzer bir estetik sağlar.

Seramik İmplantlar

Tek parça seramik implantlar estetik açıdan şık bir görünüm sunar ve bir parça halinde üretildikleri için diğer implant türlerine göre tedavi sürecini hızlandırır. Güzelliğiyle öne çıktığı gibi titanyum implantlara kıyasla daha iyi bir doku uyumu sağlar.

Seramik implantlar geleneksel titanyum implantların yerine tercih edilmeye başlanmıştır. Biyouyumlu bir malzeme olan seramik doğal dişlerle daha uyumlu bir şekilde çalışabilir.

Bakırköy Diş İmplantı Tedavisi

Bakırköy Seval Bayraklı Diş Kliniği olarak, bakırköy diş implantı tedavisi konusunda bireysel ve özenli hizmet sunmaktan memnuniyet duyuyorum. Deneyimli bir diş hekimi olarak, kaybedilmiş dişlerinizi kalıcı olarak yerine koymak ve sağlıklı bir gülüşe kavuşmanızı sağlamak için en son teknolojiyi kullanıyorum.

Size özel tedavi planları ve profesyonel bakım ile sorunsuz bir bakırköy diş implantı deneyimi için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bahçelievler Diş İmplantı Tedavisi

Bahçelievler Dt. Seval Bayraklı Diş Kliniği olarak, bahçelievler diş implantı tedavisi alanında bireysel hizmet anlayışı ile hizmet veriyorum. Tek başıma çalışmam, her hastama bireysel ve özel bir yaklaşım sağlamama olanak tanıyor. Eksik dişlerinizi doğal bir görünüme kavuşturmak için gelişmiş teknolojiyi kullanıyor ve sizin için en uygun tedavi planını oluşturuyorum.

Bahçelievler diş implantı tedavisi ile ilgili sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.  İmplant tedavisi genellikle genel sağlık durumu iyi olan ve çene kemiği yeterli kalınlıkta olan bireylere uygundur. Ancak, şeker hastalığı, kemik erimesi gibi durumlar implant tedavisi için engel teşkil edebilir.

  İmplant cerrahisi genellikle lokal anestezi altında yapılır, bu nedenle hastalar genellikle herhangi bir acı veya rahatsızlık hissetmezler. Cerrahi sonrasında ise genellikle hafif ağrılar ve şişlikler görülebilir, ancak bu durum geçici olup, ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir.

  İmplantların bakımı, doğal dişler gibi düzenli diş fırçalama, diş ipi kullanma ve düzenli diş kontrollerini içerir. Ayrıca, diş hekiminin önerdiği ağız bakım ürünleri kullanmak da önemlidir.

  İmplant tedavisi kişiden kişiye değişebilir, ancak genellikle implantın yerleştirilmesi ve iyileşme süreci birkaç ay sürebilir. Üst yapı uygulaması ise çoğunlukla bu sürecin ardından gerçekleştirilir.

  Genellikle, implant tedavisi genel sağlık sigortaları tarafından kapsanmaz. Ancak, bazı diş sigortaları veya özel sağlık planları implant tedavisini kapsayabilir. Bu nedenle, tedavi öncesi sigorta şirketi ile iletişime geçmek önemlidir.

  İletişim Bilgileri PDF

  Dt. Seval Bayraklı: Bakırköy – Bahçelievler Diş Kliniği olarak bize ulaşabileceğiniz kanallara dair hazırladığımız PDF!

  dis-klinigi-blogu-soru-cevaplari
  milaesthetic
  milaesthetic
  Bahçelievlerdeki Seval Bayraklı diş kliniğine genel muayene ve diş taşı temizliği için gittim Seval Hanımdan çok memnun kaldım her şey için tekrar teşekkür ederim...👍🤲gönül rahatlığıyla muayene olabilirsiniz..
  Ahmet Çağatay Günaydın
  Ahmet Çağatay Günaydın
  Bakırköy, Bahçelievler çevresinde diş kliniği ararken Dt. Seval Hoca'yı buldum. Klinik çok temizdi, Seval hanım çok nazik ve güler yüzlü idi. Her şey için teşekkür ederim.
  İnci Erdal
  İnci Erdal
  Öncelikle Seval Hanım'a nezaketi bilgisi ve emekleri için çok teşekkür ederiz. Panik atak hastası olan ve çocukluk travması olan annemin bile diş korkusunu yenmesine yardımcı oldu. Seval Hanım diş hekimliğinin ötesinde sahip olduğu üstün nezaket ve rahatlatıcı nazik üslubuyla annemin işlemlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştirdi. Sonrasında babam içinde randevu oluşturduk. Kendisi artık aile hekimimiz oldu. Buradan kendisine çok teşekkürlerimi iletip, sizlere de şiddetle tavsiye ediyorum.
  Yalçın Özarslan
  Yalçın Özarslan
  Diş ağrım üzerine İnternetten araştırıp gittim temiz kaliteli bir klinik kesinlikle tavsiye edebilirim. Seval hocanın ve çalışanların ilgi alakası güzeldi.
  Havva Hazan Tanrıverdi
  Havva Hazan Tanrıverdi
  Şeval hanım ve ekip arkadaşlarına , yaptıkları tedaviden ve gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim. Çok memnun kaldım 🙏🏽
  yakup batuhan doğan
  yakup batuhan doğan
  Seval hocama tedavi ve beyazlatma için gittim kendisi son derece güzel ilgilendi işinde uzman bir hekim ayrıca yardımcısı olan Esma hanımda son derece bilgili ve güleryüzlüydü. Hepinize teşekkür ediyorum.
  Kristin Korta-Haupt
  Kristin Korta-Haupt
  I am from the UK and and spontaneously decided to get my teeth cleaned, whitened and some filling. I highly recommend this dentist, she's such a lovely lady with fair prices. She is very attentive thorough and gentle. This has been one of my best experiences at a dentist. Thank you for a great service 😊
  Savaş GÖRÜR
  Savaş GÖRÜR
  Diş ağrısı üzerine internette en yakın kliniğe bakarak gittim. Klinik çok temiz güzeldi. Hemen tedaviye başladılar. Seval hoca çok ilgili eli hafif ve güler yüzlü karşıladı. Bütün diş sorunlarımı çözdü . İlgisine temizliğine ve güleryüze doktordan çalışana sonsuz teşekkürler.
  bu partide yalnızsın
  bu partide yalnızsın
  İlgili ve güvenilir bi yer çok memnunum
  nisa tanrıverdi
  nisa tanrıverdi
  Tedavilerimden çok memnun kaldım baya ilgililerdi,seval hanım ve ekibine teşekkür ederim
  İletişim
  Whatsapp