Dt. Seval Bayraklı: Bakırköy – Bahçelievler Diş Kliniği

Üst çenedeki arka diş eksikliklerinde implant uygulanacak bölgede kemiğin yetersiz olduğu durumlarda uygulanır bu tip durumlarda burnun iki tarafında bulunan sinüs boşuluğundan faydalanılarak kemik seviyesi arttırılır. Sinüs lifting işlemi ile bu boşluk greft ve membran (kemik tozu) gibi biometaryaller yukarı kaldırılıp implant için yeterli kemik miktarı oluşturulur. Bu işlem kemik sarkma miktarına göre açık veya kapalı olarak gerçekleştirilir.

Sinüs lifting operasyonu nasıl yapılır?

Genellikle lokal anestezi altında yapılan sinüs lifting operasyonlarında sinüs bölgesi belirli bir seviyede kaldırılır ve kaldırılan bölgeye yönelik, ağız içerisine açılan bir pencereden giriş sağlanır. Sinüs membranı istenilen düzeyde yükseltilir ve daha sonra ilgili boşluğa greftleme ve kemik tozu uygulaması yapılır. Atılan dikiş sonrası bölge kapatılmış olur.

Operasyon sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Sinüs lifting sonrası ne kadar süre sonrası implant yapılabilir?

Operasyon sonrası hastanın uygunluk durumuna göre ortalama 3-6 ay sonrası implant yerleştirme işlemi yapılabilmektedir. Süreci belirleyen unsurlar kaybedilen kemik miktarı, sinüs lifting sırasına uygulanan ameliyat tekniği, implant sayısı, yükleme yapılacak bölgenin uzunluğu şeklinde sıralanabilir.    Dt. Seval Bayraklı: Bakırköy – Bahçelievler Diş Kliniği
    Oylamak için tıklayın
    [Toplam: 0 Ortalama: 0]
    İletişim
    Whatsapp